Mācību/ mācīšanās/ mācīšanas aktivitātes Rumānijā

db9f21af-530f-49cb-b577-2f6eb6097eaf
db9f21af-530f-49cb-b577-2f6eb6097eaf
 No 1. līdz 7.aprīlim projekta partnerskolā SCOALA GIMNAZIALA CAPATINESTI “inv. Clementa Beschea”, Buzau pilsētā, Rumānijā notika mācību/mācīšanās/mācīšanas aktivitātes, kurās mūsu skolu pārstāvēja skolotājas Ilze Putne un Marita Mūrniece, 7.klases skolniece Madara Sebre un 8.klases skolnieks Kārlis Kočāns.

1.aprīļa vakarā mēs ieradāmies Rumānijas galvaspilsētā Bukarestē, lai dotos vairāku stundu braucienā uz Buzau pilsētu, kur atrodas mūsu partnerskola.

 

2.aprīlī visi dalībnieki tikās skolā, lai iepazītos, sadraudzētos un sadarbotos dažādās aktivitātēs. Mēs tikām iepazīstināti ar Rumānijas izglītības sistēmu un piedalījāmies mācību procesā. Visas dienas garumā strādājām pie temata “Sajūtu leksikons”, atrādījām mājās paveiktos uzdevumus, veidojām kopīgu leksikonu partnervalstu valodās un angļu valodā, piedalījāmies spēlēs. Pēcpusdienā devāmies nelielā ekskursijā, lai apmeklētu dubļu vulkānus. Tie ir kā konusveidīgi kalni ar krāteriem, kas izspļauj dubļus.

3.aprīlī mums bija iespēja iepazīties ar Rumānijas kultūras mantojumu, apmeklējot divas pilis. Pirmā bija Branas pils, kas pazīstama arī kā "Drakulas pils" un atrodas Karpatu kalnu nogāzē. Iespaidīga bija neorenesanses stilā celtā Pelešas pili, kas tiek uzskatīta par vienu no skaistākajām Eiropā un ir viens no Rumānijas obligāti apmeklējamajiem objektiem. Mums bija iespēja pabūt Karpatu kalnu rajonā, izbaudīt to skaistumu un varenumu.

4.aprīlī notika nodarbības skolā, kur gan skolēni, gan skolotāji piedalījās karaoke. Dziedājām gan latviešu dziesmas, gan visiem pazīstamas dziesmas angļu valodā. Visi kopā dziedājām projekta himnu. Turpinājumā notika nodarbības kopā ar Rumānijas policistiem. Pēcpusdienā skolēni strādāja grupās pie sajūtu leksikona ilustrāciju izveides.

5.aprīlis devāmies ekskursijā uz Bukaresti. Bukareste ir vislielākā Rumānijas pilsēta un viena no lielākajām dienvidaustrumu Eiropā. Pilsēta izveidojusies uz septiņiem pauguriem Dimbovicas upes ielejā, un tajā dzīvo ap 2 miljoni iedzīvotāju. Mēs apmeklējām Parlamenta ēku, kas ir otra lielākā ēka pasaulē (aiz ASV Pentagona ēkas). Tās celtniecībā tika izmantoti vienīgi rumāņu materiāli – vietējais marmors, grieķu riekstkoka un ķirša kokmateriāls, vietējo meistaru darinātās kristāla lampas, speciāli tika noausti lieliski paklāji un gobelēni.

Mums bija iespēja iepazīt valsti tuvāk Dabas un Vēstures muzejā, kā arī aplūkot Triumfa arku.

6.aprīlī tika filmēts video par draudzības tēmu un apspriesta turpmākā projekta darbība. Tika nolemts ievietot “Sajūtu leksikonu” Twinspace vidē un uzrakstīt scenāriju videofilmai par projektu, kas tiks uzņemta Turcijā.

Nedēļa Rumānijā bija piedzīvojumiem un pārsteigumiem bagāta.

ozio_gallery_nano