5.klases mācību ekskursija "Dzelzceļš un tvaiks"

e-podniece_dzelzcels-8-1024x683
Aizvadītā gada nogalē mēs, 5. klases skolēni, devāmies mācību ekskursijā uz izglītojošo un interaktīvo centru “Dzelzceļš un Tvaiks”, kas atrodas Gulbenes dzelzceļa stacijā. Mēs ne tikai uzzinājām, ka šī ir vēsturiska ēka, bet arī ieguvām jaunas zināšanas par vilcieniem un to attīstību no seniem laikiem līdz mūsdienām. To visu aizraujošā veidā mums pastāstīja centra gids.

Pēc "izlūku gaitām" 8. klases skolēni uzrakstīja vēstuli nodarbības vadītājiem Mārim un Artūram.

Kudra_garsha_01_AP
Labdien, Māri un Artūr! Tā bija forša diena, kad mēs satikāmies Ķemeru mežos. Mēs pat teiktu, ka mūsu dzīvē visforšākā vēstures stunda papildināta ar sporta elementiem. Tā kā mēs, mūsdienu jaunieši pavadām ļoti daudz laika Interneta vidē, grāmatas nelasām, ļoti maz zinām par iepriekšējām paaudzēm un Latvijas vēsturi, tāpēc bija interesanti uzzināt kaut ko sīkāk par notikumiem pirms vairāk nekā 100 gadiem.

Cēsu pilī...

unnamed
Vai Tu atceries svarīgākos notikumus, ko esi piedzīvojis savā dzīvē? Kā iemācījies peldēt, kad apguvi prasmi braukt ar velosipēdu, kā iemācījies no atsevišķiem burtiņiem savilt vārdiņus un tos savirknēt teikumiņos? Daudz atmiņu! Milzīgs piedzīvojumu un emociju daudzums! Cik ilgu laiku tu varētu stāstīt par šīm, tavā dzīvē svarīgajām norisēm, kādam ieinteresētam klausītājam? Gana ilgi. Cik ilgi par savu dzīvi varētu klāstīt tava omīte un opītis?  Vēl ilgāk!

Par latviešu strēlnieku gaitām

WhatsApp Image 2021-10-11 at 18.01.24 (1)
Stāķu pamatskolas 8., 9. klase skolēni, programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros, devās uz Ķemeru Nacionālo parku, lai interaktīvi izglītojošā veidā gūtu ieskatu par latviešu strēlnieku gaitām un cīņām 1. pasaules kara laikā. Skolēni nodarbībā apguva jaunas prasmes un zināšanas par kara laika notikumiem Ķemeru frontē  un latviešu strēlnieku kā izlūku darbību. Caur daudzveidīgām fiziskām aktivitātēm, nodarbību vadītāji parādīja latviešu strēlnieku bataljonu apmācību procesu. Kopīgi veidoja nocietinājumus, zīmēja kartes, izdzīvoja izlūkgājienu. Pasākuma laikā iegūtās prasmes, skolēniem ļāva izprast kara laika  notikumus.

Rudens Daugavpilī

PHOTO-2021-09-29-14-51-29
Rudens paspējis pieteikt sevi visā tā krāšņumā, un ir laiks ceļošanai. 6. un 7.klases skolēni devās jau pirms gada saplānotajā ekskursijā uz Daugavpili.Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros skolēniem bija iespēja piedalīties muzejpedagoģiskajā nodarbībā Daugavpils skrošu rūpnīcā, kas ir dibināta 1885. gadā. Rūpnīca ir vecākā munīcijas ražotne Ziemeļeiropā. Vienīgā šāda veida rūpnīca Baltijā, un viens no vecākajiem industriālā mantojuma objektiem Latvijā.

Imants Kalniņš.80 - Latvijas skolas soma

WhatsApp Image 2021-05-31 at 17.40.05
Latviešu komponista Imanta Kalniņa dzimšanas diena sakrīt ar mācību gada  noslēguma laiku un rodas ideja to apvienot. Tik daudzveidīga mūzika taču sasaucas ar piedzīvoto deviņos mācību mēnešos ar klātienes, neklātienes, patstāvīgā darba, tiešsaistes stundām. Turpina aizsākto Erasmus+ muzikālo saziņu ar projekta “ComMUSICation” partnervalstīm.

Ar programmas “Latvijas skolas soma”   muzikālajiem  stāstiem videolekcijā “Imants Kalniņš. 80” iepazīstam komponista dzīves līkločus un klausāmies  sacerētās melodijas.

Tiešsaistes muzejpedagoģiskā nodarbība „Āraišu ezerpils. Jautājumu tikpat cik atbilžu”

labot-768x484
2021.g. 20.aprīlī programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros 22 5. – 6. klases skolēni iesaistījās Āraišu ezerpils Arheoloģiskā parka muzejpedagoģes Sandras Salmiņas vadītajā interaktīvajā tiešsaistes nodarbībā par seno latgaļu dzīvi Āraišu ezerpilī. Nodarbības tematiskais ietvars papildināja Latvijas vēstures, latviešu valodas, sociālo zinību un citu mācību priekšmetu saturu.

Rēzeknes teātra “Joriks” izrāde “Cauruļzobis vienīgais”

lejupielāde
Cilvēks ir ļoti labestīga būtne. Bērnos labestības deva ir īpaši liela. Tādēļ bērni ir tik izpalīdzīgi un saprotoši, tik dāsni un mīļi. Viņi ir gatavi ziedot laiku un spēkus, lai palīdzētu nelaimē nonākušajam.

Koncertlekcija “Sprādziens mūzikā”

skolassoma2
“Sprādziens mūzikā” ir jauna interaktīva koncertlekcija jauniešiem visā Latvijā. 26. martā 7., 8., 9. klases skolēni, video lektoru vadībā, ceļoja pasaules popmūzikas daudzveidīgajos ritmos un noskaņās.

Ceļš uz teātri

lejupielāde
15.oktobrī Stāķu 7. klases skolēni ievadīja ceļu uz  Valmieras Drāmas teātri, lai paši noskatītos izrādi “Smieklu sasaukšanās” un nodotu stafeti 5., 6. klasei.

Izrādē sarunas un prātošana – dziedot, lecot spēlējot.

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus, lai mēs varētu Jums nodrošināt vislabāko lietotāja pieredzi. Turpinot pārlūkot šo vietni, Jūs piekrītat sīkfailu izmantošanai. Lasīt vairāk par sīkfailiem, ko izmantojam, un to, kā mainīt Jūsu iestatījumus Uzzināt vairāk.

Es piekrītu sīkfailu izmantošanai